Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hrabě Monte Christo

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hrabě Monte Christo
 
Název díla: Hrabě Monte Christo
Datum vložení: 21.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh zrady vykonané na mladém námořníkovy závistivým Danglárem, Mondegouem (Fernand), Caderoussem a posléze i Vilfortem. Jeden ho zradí z touhy po jeho postu, jeden pro lásku, jeden pouze ze závisti a Vilfort, aby zachránil otce, ale také sám sebe. Mladý Edmont Dantes je uvržen do vězení v pevnosti If. Tam se setká s abbém Feraiou, domnělým bláznem. Tan však své šílenství pouze předstírá, aby mohl v klidu pracovat na úniku. Spojí se s Edmondem a začnou kopat tunel na svobodu společně. V přestávkách ho také vyučuje všemu, co zná. Nakonec, když je vše připraveno Abbé zemře na záchvat zvláštní nemoci. Předtím však poví Edmondovi o ohromném pokladu na ostrově Monte Christo. E. uteče sám, setká se s pokoutníky (piráti), k jejichž známosti pak nejednou využije a najde poklad. Ten pak použije k dokonalé pomstě, kterou plánuje několik let. Caderousse zemře rukou vraha, ale E. se mu stačí odhalit a vyděsit ho peklem. Vilfortovi nechá vyzabíjet skoro celou rodinu vmanipulovanou manželkou a ten se z toho zblázní. Mondegovi udělá takovou ostudu (právem), že se raději zabije. Potom, co se ho zřekne vlastní syn. Danglara nechá vyhladovět a připraví jej o všechny peníze. Danglarovy však nakonec odpustí. Hlavně pro svůj vnitřní klid.

Životopis spisovatele: Alexandre Dumas
Hodnocení: (hodnotilo 50 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hrabě Monte Christo Dumas, Alexandre 598 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info