Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bílý slon a jiné pohádky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bílý slon a jiné pohádky
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Bílý slon a jiné pohádky
Datum vložení: 25.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Obě sbírky jsou spíše než pohádkami zaplněny filozofií a ponaučeními. Pohádky naprosto nejsou Waltariho silnou stránkou. Pro malé děti se nehodí, protože jsou pro ně (podle mě) příliš složité a zdánlivě bez obsahu a navíc končí často špatně nebo nijak. Pro dospělé jsou pak nezajímavé a jednoduché. Taktéž bez jakéhokoli přijatelného konce.

Např. pohádka o bílém slonu je jasnou oslavou Ghándího a jeho mírového protestu v Indii. Slon jde v čele davu, který je střílen Brity za nic. Dav má pouze zvedlé ruce a kráčí stále dál. Je zde i jakýsi "Velký muž" tedy Ghándí. Slon nakonec padne po mnoha výstřelech vojáků. Tak naplní svůj osud.

Hodnocení: (hodnotilo 11 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info