Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dohra

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dohra
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Dohra
Datum vložení: 25.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha rozvíjí děj a přímo navazuje na Cizinec přichází. Žena je souzena za vraždu svého muže. Je zde proti sobě postaven pohled právní a morální. I když je proti ženě vedena pomlouvačná kampaň v novinách a případ je velmi zveličován, soudce Miemonen, známý svou přísností, je ženě nakloněn. Žena však počítá s trestem a je s ním smířena. Nakonec se ale rozhodne pro život kvůli svému dítěti. Svým tichým smutkem a téměř nijakým odporem vůči vězení a přiměřenému trestu si nakonec získá i porotu. Dostává dva roky za zabití. Je osvobozena od vydírání a cizoložství.

Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info