Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Román pro ženy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Román pro ženy
 
Název díla: Román pro ženy
Datum vložení: 25.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Laura je reprezentantkou obyčejné, mladé a pěkné slečny. Měla několik málo vztahů a nyní jede se svým přítelem do Chorvatska na dovolenou. Tam si všimne Olivera. Z počátku si ho všímá jen jako podivína, kterému je 40, je sám na dovolené a každý večer si dá sám láhev vína. Později ji však začne skutečně zajímat. Pod skrytem několika záminek se s Oliverem o samotě potká a je s ním svému příteli nevěrná. Po příjezdu do Prahy se s Oliverem ještě několikrát setká, a pak se s přítelem rozejde. Chodí s Oliverem. Vztah, zdá se, nemůže být lepší. O. je chytrý, vtipný, zkušený a pozorný. Poté se však objeví první neshody - Oliverův nesnesitelný přítel Hubert, jeho zvyk každý večer se opít, a nošení nemožného oblečení. Lauře začne vše přerůstat přes hlavu. V tom jí O. nabídne, ať se k němu nastěhuje. Je tak nadšená, že na několik týdnů jsou opět šťastni. Pak Laura Olivera požádá, aby ji vzal na jeden z firemních večírků. Ten z prvu sám nechce jít, ale po mírném nátlaku ustoupí. Laura zjišťuje, že měl Oliver pravdu. Večírek ji nezajímá. Po chvíli jde O. pro pití. Je pryč déle jak půl hodiny. Poté ho L. spatří, jak se líbá se svou bývalou přítelkyní. S brekem odejde. Na to O. koupí jako revanš zájezd na Kanárské ostrovy. Tam však L. potká ON. Oliverův šéf. Jeho pravý opak - milý, vážný, bohatý, výborně oblečený. Laura se okamžitě zamiluje. O. si toho všimne. Je zdrcen. Ihned po návratu z dovolené se s ním Laura setká. O. to ví, a tak se rozejdou. Laura má s ním poměr. Jenže on už nezavolá. Ani nenapíše. Laura je zoufalá, ale s Oliverem nemluví. Najde si jiného přítele. Když pak jede metrem, začne si číst jeden z plakátů. Není to reklama, ale milostný dopis od Olivera pro ni!!!! Za půl roku spolu opět slaví vánoce. Laura je těhotná.

Životopis spisovatele: Michal Viewegh
Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info