Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Walpurgis III

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Walpurgis III
 
Autor: Mike Resnick
Název díla: Walpurgis III
Datum vložení: 25.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Republika má potíže a jedním z problémů je i masový vrah Konrad Bland. Ten už vyvraždil 28 planet a satanistická planeta Walpurgis III má být číslo 29. Republika na planetu nemůže otevřeně zaútočit, protože potřebuje své vojáky na jiné války, a tak se rozhodne najmout nájemného vraha, který si říká Jericho. Ten je jen jedním z dalších elitních zabijáků, kteří se o to mají pokusit. Ostatní zmizeli beze stopy. Ten se úkolu zhostí velmi osobitě. Na Walpurgis se dostane v jedné porouchané republikánské lodi jako černý pasažér. V největším městě pak nejprve sežene první zbraň (příborový nůž) a pak pokusně zabije náhodného chodce, aby viděl reakci výkonné moci (policie). Jenže místní vrchní vyšetřovatel je chytřejší než čekal. John Sable zatím vyřešil vše, co se mu dostalo pod ruku a Jerichovy velmi znepříjemňuje život. Že je Jericho mistr převleků mu je jasné ihned. I tak ale ví jak na něj. Jericho cítí horkou půdu pod nohama, a tak se rozhodne město opustit a vyjít vstříc Blandovy. Cestu mu skříží bratrstvo Bílé Lucy. Ta je telepatkou a Jerichovy velmi pomůže. Mezitím, co se Jericho probíjí blíž a blíž k Blandovy, který si na planetě zatím vybudoval svou osobní armádu (na planetě plné satanistů je totiž Bland, jakožto největší masový vrah roven bohu resp. Satanovy) a posílá Sablovy lživou zprávu, že Jericha chytil, ale předá jej jen jemu osobně. S. přiletí pro vězně, ale sám se jím stává. B. se rozhodl si z něj udělat hračku. Jenže B. Jericha hrubě podcenil, a to se mu nevyplácí. Ten se probije přes B. armádu, a ta se ve zmatku sama téměř vyhladí. Nakonec Jericho Blanda zabije, tak zachrání S. život, a nechá se spoutat od Sabla. Ten má ještě v ruce propouštěcí papíry na Jericha (samozřejmě falešné) a v nastalém chaosu se jim daří uniknout. Jenže S. si uvědomuje, že vrah, který zabil B. je možná ještě větší zlo. Tak zemře i Jericho. Odsouzen za vraždu neviného řemeslníka (své první "cvičné" oběti).

Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info