Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Loupež v Safariparku

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Loupež v Safariparku
 
Autor: JULIA BOEHME
Název díla: Loupež v Safariparku
Datum vložení: 7.10.2007
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
LOUPEŽ V SAFARIPARKU

spisovatel: JULIA BOEHME
název knihy: LOUPEŽ V SAFARIPARKU
rok vydání: 2006
vydavatelství: FRAGMENT
místo vydání: HAVLÍČKŮV BROD
ilustrace: HEIKE WIECHMANNOVÁ
název originálu: ZWEI PONYS AUF VERBRECHERJAGD


Tato knížka vypráví o jedné dívce jménem Týna, která chce se svojí kamarádkou Jitkou dopadnout zloděje v Safariparku.
Týna a Jitka mají obě své poníky. Týna má poníka jménem Pony a Jitka poníka jménem Draumur. Jejich trenérka anglického ježdění se jmenuje Hana.
Jednoho dne měli místo hodiny anglického ježdění hodinu westernového. Jejich učitelem westernu je Billy Blue. Po celý týden budou trénovat Western, aby se mohli účastnit westernové show. Týna s Jitkou jsou nadšené. Naučili se točit lasem nad hlavou a různé věci z westernu. Maminka Týny pracovala v Safariparku jako zvěrolékařka. Jednoho dne jí maminka řekla, že se záhadně ztratili papoušci. Po několika dnech krajta a pak dokonce i miláček všech gorilí samec Fridolín. Všichni byli v šoku. Policie se o tyto případy nestarala, proto se Týna s Jitkou rozhodly, že této záhadě přijdou na kloub samy. Našly na internetu inzerát: dodáváme zvířata, která jsou k vidění v ZOO. To přišlo oběma podezřelé. Byla u inzerátu i E-mailová adresa. Týnu napadlo, že by si mohly obědnat zvíře a políčit na zloděje past. Objednaly si antilopu. Další den se podívaly, jestli jim nepřišel e-mail. Ale nic. Přišel jim až po třech dnech. Stálo v něm, kolik jsou schopné nabídnout za zebru a pokud chtějí, tak se sejdou 23.5. Ve 3:00 ráno na odpočívadle na dálnici. Týna s Jitkou samozřejmě souhlasily. Napsaly mu tedy kolik nabízejí a že to platí. Holky e-maily poctivě vytiskly a ukázaly je mamince Týny. Ta z nápadu nebyla moc nadšená, ale nakonec ji přemluvily, aby šla s nimi na policii. Na policii jen mávl nadřízený rukou. Ale ještě než vyšly ven, vyběhl za nimi jiný policista a řekl, že jim pomůže. Tak nalíčili past. Ve dne 22.5.se konalo westernové show. Vše dopadlo na jedničku. 23.5.o půlnoci už všichni čekali u výběhu s antilopami. Přijelo těsně před půlnocí dodávka. Vystřelil na jednu z antilop uspávací šipku. Policista se pomalu přiblížil k dodávce. Lupič ho zahlédl a dal se na útěk. Ale naštěstí holky přijely do Safariparku na ponících. Tak obě urychleně nasedly na poníky a vydaly se za zlodějem. Týna měla sebou laso, a tak ho chytila do lasa. Za chvilku tam přiběhl policista. Zatkl lupiče a odvezl ho na policii. Lupič se přiznal a řekl, kde jsou papoušci, krajta a Fridolín. Všichni se vrátili do Safariparku. A všechno bylo jako dřív.

Hodnocení: (hodnotilo 34 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info