Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pátračka Gilda

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pátračka Gilda
 
Autor: Jennifer Allisonová
Název díla: Pátračka Gilda
Datum vložení: 24.11.2007
Referát vložil: Kačka Macourková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Přeložila: Veronika Volhelová
Ilustrace na potahu: Grag Swearingen
Nakladatelství: Albatros 9920. publikace
Rok vydání: 2007
Hlavní postavy: Gilda, Jůlie, duch tety Melánie
Charakteristika:
Gilda byla parapsychologická pátračka. Kypěla odvahou - nebála se otevřít dveře od tajemné věže, kde chodil duch tety Melánie. Nejlépe se cítil, když psala na psacím stroji, který zdědila po svém otci. Pokud někomu zalhala, chtěla, aby se lež změnila v pravdu. Gilda má modré oči, na kterých nosí brýle s červenými obroučky. Pih na svém obličeji má jako noční obloha hvězd. Její vlasy se podobají veverce skákalce a nosila je svázané v drdolu. Jinak je to normální 14 dívka, akorát s trochu divnými koníčky.
Děj:
Gilda Joyceová je na první pohled obyčejná školačka, ale skrývá se v ní osoba mnoha talentů. Nejenže je dobrá spisovatelka, ale především má detektiví schopnosti v oblasti paranormálních jevů. Sice ještě nedopsala jedinou kniha, nevyřešila jediný případ a dokonce neviděla jediného ducha, ale to se brzy změní. Odjede do San Franciska, do domu svého strýčka. Tam ji naneštěstí ubytují vedle strašidelné věže.
Jůlie - dcera strýčka, Gildě vysvětlí, že ve věži kdysi spáchala sebevraždu Melánie. Od té doby se z věže ozývají divné zvuky jako by tam někdo chodil. Jůlie si myslí, že Melánie není mrtvá, a že tam do teď je uvězněná. A jestli chcete vědět jak to dopadne, jestli Melánie opravdu ještě žije, tak si tento neobyčejný příběch neobyčejné školačky přečtěte.
Hodnocení: Knížka se mi moc líbila, někdy jsem dobrodružství prožívala s hrdinkou. Byla bych ráda, kdyby spisovatelka napsala ješt dalščí knížky o Gildě. A co vlastně jsou ty paranormální (parapsychologické) jevy? Jsou to nevysvětlitelné záhad, které se vyskytují v podobě zvuků, světelných jevů, divných osob....Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info