Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nedej se Báro!

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nedej se Báro!
 
Autor: Vlasta Svobodová
Název díla: Nedej se Báro!
Datum vložení: 8.12.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Báře Pražákové je 13let. Bydlí v panelovém domě s rodiči. Ale jednoho dne odjela maminka na služební cestu do Paříže a tragicky zahynula. Otec byl zaujatý a Bára byla moc smutná. Nechtěla spát, stále přemýšlela, proč tomu nezabránila. Otec našel pomocnici paní Dvořákovou. Když začaly prázdniny, Bára odjela na Ranč, kde měla být měsíc. Skamarádila se tam s Jankem, který se jí líbil a ona jemu taky. V srpnu měla Bára odjet s tatínkem do Španělska, ale ona chtěla zůstat na ranči. Tak jel tatínek s paní Dvořákovou. Tam se dali dohromady. Přijeli sťástní a oznámili Báře, že se budou brát. Ale to byl pro Báru šok. Ona totiž paní Dvořákovou neměla ráda. Paní Dvořáková měla 2 dcery - Veroniku (ta byla starší) a Terezu (ta byla mladší). S Terezou byla Bára kamarádka, ale Verču ráda neměla. Za 14 dní se pan Pražák s paní Dvořákovou vzali, ale Bára jim na svatbu nebyla. Byla naštvaná, že se k nim paní Dvořáková (teda teď už paní Pražáková) nastěžuje i s dětma. Příští den, když se Bára probudila, měla připravenou snídani, ale nevzala si ji a odešla do školy. V listopadu odjel tatínek na služební cestu na půl roku a Báře nastalo doma peklo. Asi za měsíc paní Pražáková zjistila, že čeká miminko. Když se mělo narodit, nastaly problémy. Paní Pražáková musela do nemocnice a vše zůstalo na Báře. Ale zvládla to. Paní Pražákové se narodil krásný zdravý chlapeček, kterého pojmenovali Tomášek.Hodnocení: (hodnotilo 24 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info