Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Romance pro Křídlovku

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Romance pro Křídlovku
 
Autor: František Hrubín
Název díla: Romance pro Křídlovku
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vrcholné básnické dílo, které bylo i zfilmováno.
Po létech se setkávají bývalí sokové a vzpomínají na zemřelou dívku, kterou oba milovali. Ani nenašli hrob mrtvé Teriny a společně vzpomínají.
Vojta – dvacetiletý student, hlídá o prázdninách dědečka, který je pomatený. Na procházce k řece se Vojta setkává s Tonkou, která ho má ráda. Večer však potkává Terinu a zamilují se do sebe. Scházejí se často, ale sleduje je Viktor, kterého si má Terina vzít. Mezi Vojtou a Terinou dojde k hádce a Vojta Terinu uhodí a rozejdou se. Když přijde Vojta domů, dědeček umírá. Z útěku, který plánovali Vojta s Terinou, sešlo a zklamaná Terina se už nadále nebrání sňatku s Viktorem a na Vojtu se už ani nepodívá. Terina však umírá za dva měsíce.

Hodnocení: (hodnotilo 246 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info