Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Komu chybí kolečko?

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Komu chybí kolečko?
 
Autor: Iva Procházková
Název díla: Komu chybí kolečko?
Datum vložení: 8.1.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha popisuje obyčejný život dvou pražskych dětí Františka a Žofie, kteří hrozně touží po životě na venkově. Rodiče jsou profesor na gymnáziu a nepříliš úspěšná divadelní herečka. Rodiče nemají na děti mnoho času a sourozenci tráví svůj volný čas v pražském okolí, v rokli, na železnici apod. Nejsou příliž vzorní žáci a minimálně 4 krát do roka jsou jejich rodiče v ředitelně školy. V každé lumpárně ale stojí jeden za druhým a pomáhají si z každého průšvihu. Stejně jako děti i jejich tatínek by nejraději skoncoval s pražským životem a šel na vesnici. Jediná překážka je maminka, která si myslí, že bez divadla by nemohla být. Dostává sice jen malé role, ale pořád čeká na tu velkou. A šance nakonec přijde.
Franta s Žofií dokonce na oslavu maminčiny premiéry seženou peníze, aby celá rodina mohla tu událost oslavit v čínské restauraci. Jenže maminčina premiéra je velký propadák. Konečnš si i ona uvědomí, že divadlo se bez ní klidně obejde a celá rodina začne uvažovat o stěhování na venkov. Tatínek má totiž výhodnou nabídku místa učitele ne venkově, a tak se maminka pomalu smíří s myšlenkou, že Prahu opustí. Franta a Žofie se nemohou dočkat a teď se jim splní jejich velký sen o venkově!!!

Hodnocení: (hodnotilo 54 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info