Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Božská komedie

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Božská komedie
 
Autor: Dante Alighieri
Název díla: Božská komedie
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Rozsáhlá básnická skladba, která se skládá ze tří částí: Peklo, Očistec a Ráj. Hlavní postavou je sám básník, který putuje těmito třemi záhrobními říšemi. Při putování Peklem a Očistcem jej doprovází římský básník Vergilius, jako symbol lidského vědění a Rájem ho doprovází milovaná Beatrice. Básník vyjádřil zde i svou lásku k vlasti, vyjádřil i obdiv k antické vzdělanosti, kritizoval soudobou politiku, své protivníky zařazuje do Pekla.

Báseň má celkem 100 zpěvů, každá část má 33 zpěvů, akorát u Pekla je 1 zpěv úvodní. Dantovu tvorbu velice ovlivnila láska k Beatrice. Když však vznikalo toto vrcholné dílo, Beatrice již byla po smrti.Hodnocení: (hodnotilo 55 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info