Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Revizor

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Revizor
 
Název díla: Revizor
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává na venkově, kde očekávají příjezd revizora. V čele města stojí hejtman, ve městě je nepořádek, úředníci berou úplatky a vyskytují se další neřesti. Rozšíří se zpráva, že je revizor v místním hostinci. Účetní Ivan Alexandrovič Chlestakov se svým sluhou zde žijí čtrnáct dní na dluh. Hejtman za něj dluhy zaplatí a nabídne mu ubytování ve svém domě. Chlestakov je na mizině, tak přijímá. Dostává se do podvědomí celého městečka. Lidé městečko zvelebují a opravují. Chlestakovi toto vyhovuje, dlouho se musel omezovat, byl zatlačován do pozadí a najednou se mohl plně rozvinout. Lidé ho poslouchají, chtějí se mu zavděčit. Plně se vžije do člověka, kterým vlastně není, neuvědomuje si, že lže. Je to „breptal“, napíše dopis svému příteli a tím vyjde najevo, že to není revizor, ale obyčejný život. V tomto momentu do městečka přijíždí opravdový revizor.

Satirická komedie, která kritizuje poměry v Rusku. Autor chtěl poukázat na lidí, kteří v carském Rusku (car Mikuláš I.) zaujímali významná úřednická místa, kteří smysl svého života vidí v pobírání úplatků….

Životopis spisovatele: Nikolaj Vasilijevič Gogol
Hodnocení: (hodnotilo 96 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Revizor Gogol, Nikolaj Vasilijevič 573 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info