Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nekonečné prázdniny

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nekonečné prázdniny
 
Autor: Martina Drijverová
Název díla: Nekonečné prázdniny
Datum vložení: 28.1.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Nekonečné prázdniny

1. datum četby: březen 2007
2. rok vydání: 1987, Albatros
3. Autor: Martina Drijverová
Současná spisovatelka a scenáristka se narodila roku 1951 v Praze. Studovala na FAMU a na pařížské Sorbonně. Šest let byla redaktorkou dětského vysílání Čs. rozhlasu, vytvořila pro něj mnoho her, pohádek a publicistických pořadů (mj. Princ z pohádky, Strašidelné pohádky ad.). Spolupracovala také s Českou televizí, pro niž psala pohádky, večerníčky a hry pro děti, např. Táta k příštím vánocům, Princ z pohádky, Tajemný svícen aj.
Prosadila se také v oblasti dětské literatury – vydala nespočet knížek, které byly přeloženy do mnoha cizích jazyků, např. Sísa Kyselá, Máme doma zvířata, Čítanka pro nejmenší, Povedené prázdniny ad. Za svou tvorbu pro děti získala mnoho ocenění, devětkrát obdržela prestižní cenu SUK, dvakrát nakladatelskou cenu Albatros a mnoho jiných.

4. liter.druh: dívčí román
5. Místo a doba děje: ČR(Letenice), současnost
6.struč.charakterist.hl.postav:
Hana - studentka třetího ročníku, kamarádská, milá, má ráda zvířata a dobrodružství
Claudie - Hany nejlepší kamarádka
Martin - horlivý student, bojácný,dobrosrdečný, spíše samotář,má rád přírodu a zvířata

7.Děj:
Knížka je o třeťačce Haně, které právě začaly prázdniny. Bojí se ale, že se bude nudit. Pár kamarádek jelo na prázdniny a Hana zůstane v Letenicích pouze s Martinem. S ním se, ale bavit nechce. Taky proč. Je to šprt s brýlema a notýskem, kam si zapisuje poznatky o přírodě. A právě tyto prázdniny toužila být se svou nejlepší kamarádkou Klaudií. Povídá si s ní a hraje si v opuštěném domku, kde má dřevěného datla, který jí prý nosí štěstí. Přeje si, aby jí přičaroval do domu Klaudii. Bohužel se do tohoto domu nastěhují Kemrovi. Proto se rozhodne dojít si pro kouzelného datla. Bohužel jí v tom brání zlý pes Ajax, který ji pokousal. Nakonec ho Hana s pomocí Martina ochočí a Hana si tajně pro datla dojde. Hana i Martin si však Ajaxe nesmírně zamilují, a proto se rozhodnou vzít ho tajně v noci na procházku. To také uskuteční, ale Ajax se jim z vodítka vytrhne a přetrhne si sval v noze. Nakonec se ale uzdraví a Martin s Hanou si Ajaxe vezmou do péče.

8+9 Knížka je velmi pěkná. Má krátké kapitoly, které představují Hančin deník. Knížka je psána v 1. osobě takže jsem se do vyprávění Hany lehce vcítila . Velmi se mi líbila také proto že, miluji psi.

Šťastná Aneta, 7.A. 2006Hodnocení: (hodnotilo 20 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Nekonečné prázdniny Drijverová, Martina 241 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info