Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mne soudila noc

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Mne soudila noc
 
Název díla: Mne soudila noc
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V tomto díle autorka řeší otázku nedovolených potratů.
Hlavním hrdinou je medik Jan, který vzpomíná na dětství a na svou sestru Stanku.
Jan s přítelem Albertem chtěli pomoci Stance od nechtěného těhotenství. Aby ji ušetřili bolesti, aplikoval ji morfin, ale omylem napíchl žílu a tím ji zabil. Albert se snažil zatajit, že prováděli kyretáž a seznámil s případem několik známých. Přátelé se rozešli. Jan vzpomínal na doby, kdy se Albert v Německu naučil provádět kyretáže a zasvětil do toho i Jana. Neměli svou místnost a proto prováděli zákroky v bytech nebo u Albertovy milenky Heleny a nakonec i Stanky. Stanka si s manželem nerozuměla, protože jí byl nevěrný se svou sekretářkou. Stanka si rozuměla s Albertem a Helena ji proto nenáviděla. U jednoho zákroku jim musel pomoci Janův známý doktor, který kyretáže odmítal. Stanka se udobřila s manželem a chtěla se zbavit těhotenství. Jan Stanku zabil nechtíc a vše připravili tak, aby to vypadalo jako sebevražda. Druhého dne se Jan dozvěděl, že Stanka těhotná nebyla a jejím milencem byl Albert.

Životopis spisovatele: Valja Stýblová
Hodnocení: (hodnotilo 18 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info