Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Léto

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Léto
 
Název díla: Léto
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V dramatu Léto vystupuje student Jan Skalník, který se synovcem spisovatelky paní Valči Peroutové. Paní Peroutová očekává příjezd básníka Chvojky, ale student Jan Skalník ji velmi zaujme. Manžel paní Peroutové nemá pochopení pro její citové nálady, ale je přesvědčen o manželčině věrnosti. Jan se do své tety zamiluje a stává se jejím „rytířem“. Valča je okouzlena básníkem natolik, že se rozhodne opustit svého muže. Jan její odchod snáší velmi špatně, ale nakonec se z „letní bouře“ dostane a vrátí se ke své bývalé milé Stázce. Láska k paní Valče je vyléčena láskou ke Stázce.

Životopis spisovatele: Fráňa Šrámek
Hodnocení: (hodnotilo 17 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info