Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rusalka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Rusalka
 
Název díla: Rusalka
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
I. jednání :V lesním jezírku a jeho okolí žije mnoho podivných bytostí. Je tu vodník, ježibaba, jsou tu lesní žínky a je tu Rusalka, vodní víla. Rusalka poznala před časem prince a zatouží po něm. Proto se chce stát lidskou bytostí, s lidským tělem a lidskou duší. Chce tak moc, že ji nevadí ani kruté podmínky – pro lidi zůstane němá a nedovede-li si udržet princovu lásku,bude žít zavržena ve vodních hlubinách a zahubí i svého miláčka. Rusalka však na to nedbá. Ježibaba ji promění v dívku, Rusalka se setká s princem a odchází s ním na zámek.
II. jednání: Na zámku je všechno připraveno k zásnubám prince s Rusalkou. Rusalka je šťastná, ne však nadlouho. Do princovy přízně se vloudí cizí kněžna. Pod jejím vlivem princ Rusalku zapudí a Rusalka se vrací zpět do vodního živlu.
III. jednání: Rusalčino prokletí se začíná naplňovat. Rusalka přestala být vodní vílou, přestala být i smrtelnou lidskou bytostí. Přesto nepřestává prince milovat a odmítá radu od ježibaby, aby se vykoupala v jeho krvi. Prince se odchodem Rusalky pomátl a služebnictvo přichází k ježibabě žádat pro prince lék. On sám se vydává k jezeru, aby se s Rusalkou setkal. Shledá se s ní, políbí se , a princ umírá. Polibek bludičky se mu stává ostudným.Životopis spisovatele: Antonín Dvořák
Hodnocení: (hodnotilo 121 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info