Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Advent

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Advent
 
Autor: Jarmila Glazarová
Název díla: Advent
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v Beskydách. Hlavní postavou je dívka Františka. Měla ráda chlapce, který při práci přišel o život. Zemřel ještě před narozením jejich syna Metuda. Lidé Františku odsuzují, že je svobodnou matkou, že má nemanželského syna. Františka se provdá za starého Juru. Jura nemá rád Metuda, nadává mu a chová se k němu velmi nehezky, nutí ho do tvrdé práce. Františka je z toho velmi nešťastná. Jura měl služku Rozínu. Rozína Františku urážela a neměla ji ráda. Jura Františku podváděl s Rozínou, a tak nevyhověl přání Františky, aby Rozínu vyhnal. Františka se stává služkou, ruce má od práce pořezané. Metod se dostává na špatnou cestu, doma se mu nelíbí, toulá se a krade. Jednou, když se Metod dlouho nevrací domů, vypraví se ho Františka hledat. Jde do seníku a místo Metoda najde Juru s Rozínou. Ze samého vzteku a nenávisti hodí k jejich nohám lucernu. Seník zavře a Jura s Rozínou uhoří.

Hodnocení: (hodnotilo 100 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info