Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Muži v ofsajdu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Muži v ofsajdu
 
Název díla: Muži v ofsajdu
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v Praze.
Eman Habásko žije se svým synem v bytě na Žižkově. Žena mu brzy zemřela, a tak vychovával svého syna sám. Emanuel Habásko mladší je vášnivým fotbalovým fanouškem. Jelikož bydlí na Žižkově, fandí samozřejmě Viktorce Žižkov. Na jednom zápase se seznamuje s Richardem Načeradcem, který je zarputilým fanouškem Slávii. Dostávají se do sporu a jsou předvedeni na policejní stanici. Vše se urovná, když pan Načeradec zjistí, že Eman je bez práce. Zaplatí za Emana i pokutu a cestou domu se dokonce i spřátelí. Načeradec nabídne Emanovi práci u sebe v obchodě s konfekcí. Eman se seznámí se slečnou Emilkou Šefelínovou a zamilují se do sebe. Jejich lásce však nepřeje Emilčin otec. I přes zákaz otce se mladí lidé scházejí. V knize vystupuje ještě vdova Ouholičová, která má zájem o Emana Habáska staršího. On ji ale odmítá. Chce se pomstít, a tak navštíví Emilčinýho otce a řekne mu vše o vztahu Emilky a Habáska mladšího. Otec se dovídá, že je Emilka v jiném stavu. Zprvu je nepříčetný, ale na přímluvu paní Šefelínové se svatbou souhlasí.

Životopis spisovatele: Karel Poláček
Hodnocení: (hodnotilo 277 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info