Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Spor o poníka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Spor o poníka
 
Autor: James Aldridge
Název díla: Spor o poníka
Datum vložení: 17.4.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví příběh 13letého Scottyho, který žije na australském venkově se svými rodiči, kteří se před časem přistěhovali z Anglie. Škola byla daleko, proto dostal Scotty poníka Taffa, jenž mu sloužil jako dopravní prostředek. Neměl v městečku mnoho přátel a to hlavně pro svou uzavřenou povahu. Jednoho dne Taff z farmy zmizel a vše nasvědčovalo tomu, že ho někdo ukradl. Za městem žila rodina Eyrových s dcerou Josie, která byla po obrně ochrnutá. Aby se mohla lépe pohybovat, koupil jí otec bryčku a zařídil odchyt divokého poníka, kterého by si sama zkrotila a vychovala. Mezitím Scott hledal svého poníka, často se toulal a doufal, že Taffa najde. To se mu podařilo na jezdeckých závodech, kde jej poznal. Byl to ale Bo, Josie Eyrové. Scott ztropil výtržnost a o tuto událost ze brzy zajímalo celé městečko. Jednoho dne však zmizel i Bo z Eyrovy farmy a Scott se stal podezřelým. Pan Eyre ho zažaloval a proti chlapci bylo zahájeno soudní řízení. Scottyho advokát dosáhl toho, že žaloba byla zastavena. Scotty nepopřel, že má poníka doma a musel jej přivést na policejní stanici. Zde měl kůň zůstat až do dalšího soudního jednání,které mělo rozhodnout, zda je to Taff nebo Bo. Sporem začalo žít celé město a lidé se rozdělili do dvou skupin. V noci před přelíčením poník zmizel. Ráno se však našel, někdo ho úmyslně pustil. Protože bylo vidět, že nikdo nedokáže rozhodnout, zda je poník Taff nebo Bo,navrhl Scottyho advokát, aby rozhodnutí nechali na samotném poníkovi. Na výstaviště přivedli poníka a také Scottyho s Josii, kteří zůstali každý v jiném koutě ohrady. Oba začali na soudcovo znamení na poníka volat, každý svým způsobem. Po dlouhém a napínavém rozhodování přiběhl poník ke Scottymu. Za nějaký čas přijel ke Scottovi pan Eyre s Josie, omluvili se Scottymu, že mu omylem vzali poníka.Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info