Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tři kamarádi

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tři kamarádi
 
Název díla: Tři kamarádi
Datum vložení: 24.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v Německu v 1. polovině 20. století. .
Hlavními hrdiny jsou tři kamarádi z 1. světové války, Robert , Otto a Gottfried . Příběh vypráví Robert. Válka je všechny poznamenala. Po návratu z ní si spolu zařídí autodílnu. Neustále je však přepadají pocity beznaděje a kruté vzpomínky, které se snaží léčit alkoholem. Seznámí se s mladou dívkou Patricií a Robert se do ní zamiluje. Mezi nimi se vyvine silný cit, láska, která jim pomáhá překonávat nesnáze. Robert s Patricií jedou spolu k moři. Po pár dnech dostane Patricie silný záchvat chrlení krve. Robert se až nyní dovídá o Patriciině nemoci a na radu lékaře ji odváží do alpského sanatoria. Je hospodářská krize a je těžké vydělat peníze. Lidé jsou nespokojeni s ekonomickou situací, propukají politické nepokoje, lidé protestují. Při jednom takovém shromáždění je Gottfried zastřelen jedním revolucionářem. Robert s Ottem chtějí pomstít jeho smrt. Podaří se jim to už pár dní po pohřbu. Pomsta jim ale nepomůže zapomenout na kamaráda. Robert dostává psaní od Patricie, aby za ní přijel. Po příjezdu zjišťuje, že její zdravotní stav se horší a zbývá jí jen několik dní života. Robert se snaží neříct Patricii pravdu o jejím stavu, ale ona to tuší. Místo aby se šetřila, snaží se těch pár dní s Robertem žít naplno. Nakonec umírá s bolestmi v Robertově náručí.

Životopis spisovatele: Erich Maria Remarque
Hodnocení: (hodnotilo 189 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info