Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kráska a Zvíře

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kráska a Zvíře
 
Autor: Leprince De Beaumont J.-M
Název díla: Kráska a Zvíře
Datum vložení: 26.3.2008
Referát vložil: Anka

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Žil jednou jeden princ, který byl zlý a pyšný. Jednou k němu přišla stařenka a poprosila ho o něco k snědku, ale on ji vyhnal. Jednou, když se princ zhlížel v zrcadle, objevila se tam víla a proměnila prince v netvora.
Kráska dostala knihu a četla si ji venku pod stromem. Přišel k ní Gaston a vytrhl jí knihu z ruky a zahodil.
Krásky otec byl myslitel a vynalezl stroj na sekání dřeva. Krásky otec se ztratil v lese - Zvíře ho uvěznilo ve svém hradě. Když Kráska nenašla svého otce doma, vydala se ho hledat - dostala se až na hrad. Vešla dovnitř a tam ji uvítaly mluvící hodiny, konvice a svícen. Kráska požádala Zvíře o propuštění svého otce. Zvíře ji vyhověl. Kráska a Zvíře se do sebe zamilovali. Mluvící skříň dala Krásce nádherné šaty, aby se Zvířeti líbila. Příští den Gaston napadl Zvíře luky a šípy a porazil ho. Kráska se rozbrečela a jak kapky jejíh slz dopadaly na tělo zvířete, to se proměnilo v krásného prince a obživl. Kráska i Princ se vzali. A tak končí příběh o velké lásce.

Hodnocení: (hodnotilo 71 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Kráska a Zvíře Hrubín, František 351 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info