Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vládci Strachu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vládci Strachu
 
Autor: Jiří Kulhánek
Název díla: Vládci Strachu
Datum vložení: 29.3.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha vypovídá o upírech a lovcích. Příběch začíná na jedné šumavské louce, kde myslivec chce zastřelit zvíře místo zvířete trefí upíra, který zvíře zabil. Když myslivec zjistí, co vlastně trefil, je zasřelen jedním z lovců, kteří jdou po upírovi. Upír jménem Adolf začne utíkat po krátké automobilové honičce. Lovec ve svém voze uhoří, Adolf pokračuje do Plzně a dále do Prahy, kde si začne hrát na bezdomovce a dostane se do útulku pro bezdomovce, kde se o něj začně starat jedna dívka jménem Klára, která je nakžená AIDS. Ale i zde ho lovci objeví, proto dá Kláře slib, že se vrátí a pokračuje do Českého Těšína. Zde přejde hranice a pokračuje do Polska. Zde se pokusí ukrást auto zdejšímu doktorovi, ten se rozhodne mu pomci a odjíždějí spolu na sever Německa do městečka Lubeku. Zde doktor zahyne při přestřelce v místní hospodě. Je zabit také jedním z lovců. Lovkyně, kterou Adolf zabil, měla sebou malé dítě, které Adolf zachrání. Nechá si vyrobit falešný pas a přejede i s dítětem na trajektu do švédkeho města Malmo, kde se má setkat s jednou upírkou, ale místo toho narazí na další lovce. Proto se letadlem vrátí zpět do Prahy, kde se snaží opět najít Kláru. To se podaří, ale bohužel Klára je už v posledním stádiu AIDS, takže jí nezbyvá nic jineho, než aby zemřela. Tak z ní udělá také upíra, protože upíři na nemoci neumírají a učí jí žít jako upírka. Odjedou spolu z Prahy hluboko do lesů Vysočiny, kde začíná Adolf naplno učit žít Kláru jako upíra. Začne jí učit, jak se má bránit lovcům, učí ji ovládat bojové sporty. Po určité době musí Adolf odjet zpět do Švýcarska zařídit nějaké věci. Po navrátu ze Švýcarska zjistí, že Klára i s dítětem zmizeli a hajný, u kterého se schovávali, je mrtvý. Adolf se velmi dobře vyzbrojí a vyráží po stopách lovců hledat Kláru. Stopy ho zavedou až do Azzopárdova sídla v Rusku, kde po boji zabije Azzopárda a tím příběch skončí.

Hodnocení: (hodnotilo 46 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info