Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Výbuch bude v šest

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Výbuch bude v šest
 
Autor: Alena Vostrá
Název díla: Výbuch bude v šest
Datum vložení: 3.4.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na náměstí malého městečka zastaví náklaďák z něhož vyčnívá pět hlav rodiny Čtrnáctých. Tato kniha však vypráví nejvíce o jedné osobě z rodiny Čtrnáctých. Je to Ludvík - nejmladší člen jenž chodí do páté třídy, ale i jeho starší sestra Bíba, které je osmnáct. Ludvík je nadaný, ale Bíba říká, že z něho nikdy Einstein nebude, protože neumí malou násobilku. Ludvík si vede svůj tajný blok červené barvy, ve kterém má zapsané všechny svoje náročné pokusy. O bloku ví však jen Bíba. Protože je ještě v páté třídě, nemají fyziku a nemůže svoje schopnosti nijak zviditelnit. Do bloku si svoje pokusy zaznamenává různými značkami a náčrtky. Ve své nové třídě zažívá hodně trapných situací, které mu, ale vůbec nevadí.
Jednou si vymyslí zvláštní pokus. Chce si změřit rychlost zvuku ve vodě. Hlavní podmínkou je výbuch ve vodě. Svůj postup si zapíše do svého červeného bloku. Ten mu, ale sebere jeden žák z vyššího ročníku, protože si bude myslet, že je to blok do, kterého se píší pozdní příchody. Červený blok se potom dostane do rukou fyzika Lumíra (učitel na škole). Ten všechno z bloku vyluští. A protože by chtěl poznat člověka, který je autorem červeného bloku nechá kolovat po celé škole blok. Ludvík se k němu, ale nepřihlásí, protože nechce, aby někdo věděl co dělá. Učitel Lumír dále vyčte, že výbuch bude v šest hodin dne, kdy bude koncert Hlaholíku. Nakonec Ludvíka pozná, dá mu blok a Ludvík dělá nadále svoje pokusy,ale už i s panem učitelem Lumírem.

Další
Ilustroval: Vladimír Jiránek
Nakladatelství: Albatros
Rok: 1986

Hodnocení: (hodnotilo 30 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info