Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Petrolejové lampy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Petrolejové lampy
 
Autor: Jaroslav Havlíček
Název díla: Petrolejové lampy
Datum vložení: 1.5.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní hrdinkou je dcera stavitele Štěpka Kiliánová. Štěpka je pracovitá, výstřední, urostlá a ne moc krásná mladá žena. Říká, co si myslí a mezi lidmi není moc oblíbená. Touží potkat muže a mít děti. Často se setkává s bratrancem Pavlem Malinou. Pavel absolvoval důstojnickou školu, vede hýřivý život, vyhledává milostná dobrodružství. Se Štěpkou koketuje z nudy a Štěpka si myslí, že ji miluje. Víc než o Štěpku se zajímá o její věno. Jeho bratr Jan ho odmítá nadále živit, a tak se Pavel rozhodne vzít si Štěpku za ženu. Po svatbě se začne projevovat Pavlova nemoc a zjistí se, že Pavel nemůže mít dítě. Štěpka přichází o své iluze, ale i v těch nejtěžších chvílích neztrácí naději. Po smrti Pavla o Štěpku projeví zájem jeho bratr Jan.Hodnocení: (hodnotilo 212 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info