Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Neviditelný

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Neviditelný
 
Autor: Jaroslav Havlíček
Název díla: Neviditelný
Datum vložení: 1.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hrdinou tohoto románu je inženýr Petr Švajcar, který pochází z chudé rodiny. Petr jednoho dne potká člověka, který mu zaplatí všechna studia a tím pádem dosáhne nejvyššího vzdělání a dostane se do vyšší společnosti. Zamiluje se do dcery ředitele podniku Soni Hajnové. Petr si uvědomuje, že je Soňa dobrá partie a sňatkem by získal majetek. Po sňatku zjistí, že v domě bydlí i pomatený strýc Cyril, který se považuje za neviditelného a tím terorizuje celou rodinu. Soňa duševně onemocní a svému šílenství pomalu propadá. Odmítá Petra, který nachází pochopení u služebné Katy, do které se pomalu zamilovává. Cyrila odvezou do blázince, ale Soňa ho stále v domě vidí a rozmlouvá s ním. Vsugeruje si, že dítě čeká s Cyrilem a proto dítě odmítá. Jednou přistihne Petra se služebnou v kuchyni. Zamkne se do pokoje, kde porodí syna. Nemoc se u Soni stupňuje, stále rozmlouvá s Cyrilem a podává mu své dítě. Dítě padá na zem, protože tam samozřejmě Cyril není. Nakonec Soňa spáchá sebevraždu a o syna se stará Petr s Katy. Sonin otec utrpí mozkovou příhodu a o továrnu se stará Petr, který ji chce později přenechat svému synovi. Syn ale dostane zánět mozkových blan a stane se trvale postiženým.
Román je zakončen zamyšlením Petra, že vlastně nemá nikoho, komu by předal továrnu, která pro něj tolik znamená.Hodnocení: (hodnotilo 62 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info