Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nový epochální výlet pana Broučka tentokráte do XV. století

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nový epochální výlet pana Broučka tentokráte do XV. století
 
Název díla: Nový epochální výlet pana Broučka tentokráte do XV. století
Datum vložení: 8.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pražský měšťan pan Brouček je typickým příkladem maloměšťáka. Má rád pohodlí, rád se dobře nají a napije a také má rád peníze. Vlastní dům, který pronajímá. Za peníze, které vybere od svých nájemníků, si spokojeně žije.
Jendou se pan Brouček vydal do své oblíbené hospůdky Na Vikárce. Tam se opil a v noci, když se chtěl vrátit domů, spletl si cestu a dostal se do dvora, kde spadl do sudu a usnul. Zdálo se mu, že se tajnými chodbami dostal mezi husity. Seznámí se s Janem Domšíkem od Zvonu a stane se jeho hostem. Vypráví mu, že jej kdysi komedianti odvezli z Čech a on se nyní vrací z ciziny. Husité zpočátku pana Broučka podezírají z toho, že je Zikmundův špeh, ale pak mu uvěří a přijmou ho mezi sebe. Pan Brouček se seznámí s paní Magdalenou,manželkou pana Domšíka, a její dcerou Kunhutou, jejíž krásou je ohromen.
Situace v Praze je napjatá, protože je Praha obklíčena křižáky pod vedením Zikmunda. Pan Brouček se dostane i na Vítkov, kde potká Jana Žižku. Žižka zařadí Broučka mezi husitské bojovníky, ale když dojde k boji, dostane pan Brouček strach a uteče zpět do Prahy. Po bitvě na Vítkově vítězní Husité nesou válečnou kořist a pan Brouček si je spletl s Křižáky. Husité ho zajmou a vlečou na náměstí. Pan Brouček se dovolává pomoci u pana Domšíka, ale ten v bitvě padl. Husité strčí pana Broučka do sudu a sud zapálí. Pan Brouček ze snu volá Kunhutu a takto najdou na dvoře v sudu pana Broučka.Životopis spisovatele: Svatopluk Čech
Hodnocení: (hodnotilo 304 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Nový epochální výlet pana Broučka tentokráte do XV. století Čech, Svatopluk 223 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info