Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ségry na zabití

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Ségry na zabití
 
Název díla: Ségry na zabití
Datum vložení: 6.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ségry na zabití - 1. díl série knih KLUKŮM VSTUP ZAKÁZÁN!!!
JEN PRO ČARODĚJNICE!!!
Spisovatel: Thomas Brezina

Tinka a Lissi jsou úplně rozdílné osoby. Chodí do jedné třídy a dokonce spolu sedí v lavici, a přitom jedna druhou nemohou ani vystát. A to se z nich mají každou chvíli stát sestry.
Lissin tatínek (Boris Meiber) a Tinčina maminka (Grit Shnabelová) se do sebe zamilovali a chtějí se vzít. Zdá se, že Lissi a Tinka jsou pevně rozhodnuté udělat sobě, rodičům i sourozencům ze života peklo. Všechno ale změní nenápadný školní projekt, při němž mají žáci v rámci hodiny dějepisu navštívit starší spoluobčany. Třídní učitelka přezdívaná „tornádo“ každého nechá, aby si vylosoval lístek z klobouku, na kterém bylo napsáno jméno občana, kterého má navštívit. Žáci mají chodit ve dvojicích k těmto lidem a ptát se jich na různé věci z minulosti. Lissi si s Tinkou vylosuje stejný lístek se jménem Emma Schiketanzová. Lissi si vymění lístek s Elen, která sedí za ní, ale najednou se jméno Joe Montez změnilo zpátky na Emma Schiketanzová. Proto jsou děvčata nuceny jít spolu. Když přišli na adresu Křišťálová ulička 77, kde bydlela paní Schiketanzová se Lissi otočí a odejde. Nechá tam Tinku samotnou. Tak se k ní Tinka vydala sama. Na brance nebyla žádná klika ani zvonek, byla tu však cedule s nápisem:

Nezvoňte, pošlete mi přátelskou myšlenku a já k vám přijdu.

Tinka stála před brankou a nevěděla, co má dělat. Najednou se ve dveřích objevila stará a sympatická žena a pozvala Tinku dál. Nabídla jí pití a sušenky. Tinka se jí ptala na různé věci, ale ona jí jen odpověděla: To teď není důležité.
Najednou jí něco skočilo do klína, bylo to chlupaté a prskalo to jako kočka, Tinka však nic neviděla (nesnášela kočky, mnohem radši měla psy a jejich štěňata. Zato Lissi kočky úplně zbožňovala). Rozeběhla se a utíkala přes zahradu a zastavila se až na ulici. Mezitím si Lissi řekla, že za paní Schiketanzovou půjde. Vešla do domu, Tinku ale neviděla. Sedla si teda k paní Schiketanzové, ale najednou se před ní objevil její klobouk a létal ve vzduchu. Vyděsila se a také chtěla utéct, ale paní Schiketanzová ji zastavila a podala jí dva listy papíru, Lissi si je vzala a utekla zastavila se až u Tinky. I když byly stále nepřítelkyně, byla Tinka zvědavá a zeptala se Lissi, jestli se na ty listy papíru může podívat. Když se obě podívaly, strnuly. Jeden papír byl popsán Tinčiným úhledným písmem a na tom druhém byl Lissin škrabopis. Bylo tam napsáno, kde všude paní Schiketanzová byla: na poušti, na severu, kde prý potkala sněžného muže Yettiho,…
Bylo tam všechno i když ony samy nic nenapsaly, ani nevěděly jak to, že je to napsáno jejich písmem. Začínaly si myslet, že je paní Schiketanzová čarodějnice.
Za dva dny jim přišla pozvánka k právníkovi a příteli paní Schiketanzové do kanceláře. Ten jim řekl, že musí jít do domu paní Schiketanzové a najít její folfoinový klíč a jestli ho najdou dostanou i svůj. Nevěděly, kde mají začít, vždyť ani nevěděly co to je. Šly tedy do jejího domu. Když přišly do místnosti s knihami, tak najednou jedna spadla a otevřela se na stránce s nadpisem FOLFOINOVÝ KLÍČ. S pomocí Cosima (neviditelný kocour) jej našly a od toho právníka dostaly svůj folfoinový klíč, kterým byly aktivovány jejich čarodějné schopnosti. Paní Schiketanzová jim přenechala svůj kouzelný dům. V tomto domě byly živé stromy, dveře a dokonce i dřevěné kočky na brance byly živé.
Tinka s Lissi spolu začaly docela vycházet. Pod podmínkou, že budou moci strávit dva dny v týdnu ve svém domě samy, souhlasily, že budou sdílet společně jeden pokoj. Rodiče jim to dovolili pro klid v domě.Životopis spisovatele: Thomas Brezina
Hodnocení: (hodnotilo 87 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info