Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Chceme žít

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Chceme žít
 
Autor: Karel Nový
Název díla: Chceme žít
Datum vložení: 8.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj románu nás zavádí do období hospodářské krize.
Román sleduje tragický osud milenců švadleny Magdaleny a dělníka Josefa. Magdaléna odjíždí z Prahy do rodné vesnice ke své tetě. Na muzice potká svého známého Josefa, tancují spolu a slíbí si, že se vezmou. Magdaléna nechce žít znovu na vesnici, protože si je vědoma, že by zde neuživili děti. Odjede do Prahy. Zanedlouho Josefa vyhodí z práce, a tak se rozhodne odjet za Magdalénou do Prahy, aby si zde našel práci. Magdalénu na její adrese nenajde, odstěhovala se. Dostává práci jako pomocný dělník na stavbě. Jeho kolega se na stavbě zraní, a tak ho jde Josef navštívit do nemocnice. V nemocnici náhodou potká Magdalénu. Byla těhotná, ale bála se, že dítě neuživí, tak se rozhodla pro potrat. Josef si chce Magdalénu vzít, ta svolí a začnou spolu bydlet. Zprvu jsou spolu šťastní. Josefa vyhodí z práce, protože se účastnil stávky. Žijí z Magdaléniny výplaty. Jednou, když majitel domu chce, aby se mu Magdaléna prodala, odmítne a s Josefem opustí podnájem. Nedaří se jim najít stálou práci, tak se začnou potulovat po vesnicích a občas i něco ukradnou.
Nakonec se připojí k průvodu lidí jdoucích za rudým praporem a křičí „Chceme žít“.Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info