Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Můj bláznivý Valentýn

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Můj bláznivý Valentýn
 
Autor: Karen McCombieová
Název díla: Můj bláznivý Valentýn
Datum vložení: 13.5.2008
Referát vložil: nindy

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vydalo nakladatelství Egmont ČR,s.r.o., v Praze rou MMVII. jako svou 1 706, publikaci prvního vydání.

McCombienová Karen: Narozená ve Skotsku. Nyní žije v severním Londýně. Zaměřila se na Krásnou literaturu, napsala sérii bestsellerů Alice a její svět, Stella atd. mnoho dalších titulů určených pro dospívající mládež.
Zdroj pouze kniha 2.11.2007

Schaunna je nespokojená s tím, že by měla mít obyčejného a nudného kluka jako má její sestra Ruth. Která je zasnoubená s Brianem na Sv. Valentýna a za rok na stejný den se chtějí vzít. Schaunně to nepřipadá romantické, nýbrž kýčovité. Schaunna jednoho večera šla se svojí kamarádku Jude večer do parku, kde uviděla mladého muže hledícího dalekohledem do nebe. Byl to první den, kdy ho uviděla, ale určitě né poslední. Od té doby o něm mluvila jako o "Hvězdáři".
Ruth jí požádala o to, aby se stala její družičkou. Ruth shání šaty pro Schaunnu. Schaunně se moc nelíbí. Nejsou podle jejích představ. Brianova a Ruthina rodina se setkají při obědě. Zavzpomínají na dětství jejich dětí, které se už v té době znaly. Schaunna je otrávená Brianovým bratrem Adamem, který se chová dětinsky a nevkusně.
Sestra Briana pořádá křtiny svého dítěte, při kterém Schaunně zavolá kamaradka Judet, která je na koncertě s kamarádkou Molly. Volá, protože uviděla v davu lidí mladého muže, který se podobal Hvězdáři. Schaunna je zklamaná, protože nemůže odejít ze křtin. Její náladu zvedne Dean, se kterým se stane více než kamarádkou, ale dlouho jejich vztah nevydrží. Schaunna myslí stále na Hvězdáře a Deanovi se zalíbila Molly.
Za mládence by měl jít Brianův nejlepší kamarád. Bohužel se z něj stane podvodník a zloděj, proto se stane mládencem Brianův bratr Adam. Schuanna není moc nadšená, protože je zvykem tanec mládence s družičkou. Adam je trochu nervozní, protože musí přednést řeč při Svatební hostině a oblek, který byl ušit na Brianového kamaráda je mu velký.
Před svatebním obřadem měla Schaunna za úkol přesvětšit malou družičku Beathy, aby si sundala holinky a přestala vřískat. Schaunna dala malé Beathy hůlku a papírová křídla. Podařilo se, vesele si při svatebním obřadu prospěvovala až na ty holinky. Beathy maminka si jich stejně všimla. Adam trochu znervozněl při předávání prstínků a Schaunna začala dojetím brečet.
Začala oslava, nejdříve si zatančili novomanželové a po té mládenec s družičkou. Docela jim to šlo. V tu chvíli Schaunna zahlédla Hvězdáře. Adam jí řekl, že to je jeho kamarád Kevin. Po tanci za ním Schaunna šla. Šli si sednout a něco popít. Kevin byl čím dál tim víc vtíravější až Schaunně ztrhl řetízek, který doslala od své sestry. Naštvaná od něj odešla a uvědomila si, že se v něm spletla.
Odešla na čerstvý vzduch si pročistit hlavu. Na terase seděl Adam a byl nějaký skleslý, jiný než ho znala. Adam se jí svěřil, že se chová tak pouze proto, aby se nestal tak zahořklým jako jeho celá rodina. Zvedl se a podal Schaunně ruku, aby si s ním zatančila. Při tanci se mu zahleděla do očí a zjistila, že to je on její bláznivý Valentýn......

Charakteristika Hl.Postav:
Schaunna: Je to dívka, která hledá někoho, s kým by byla šťastná.
Adam: Je to kluk, který se snaží být veselý a zábavný, aby se nestal tak zahořklým jako jeho rodina.

Hodnocení: Tuto knížku jsem si vybrala, protože je to příběh dívky, která hledá někoho, kdo jí bude mít rád. V tomto příběhu jsou situace, které se stávají i v realném životě. Proto mě tato knížka oslovila.

Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info