Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Poplach v Kovářské uličce

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Poplach v Kovářské uličce
 
Autor: Václav Řezáč
Název díla: Poplach v Kovářské uličce
Datum vložení: 15.5.2008
Referát vložil: Iveta_Rousova

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ilustrace: Josef Čapek.
Děj se odehrává v době po první světové válce, v chudých časech. Hlavní postavou je chlapec Frantík Severýn, který pomáhal v hokynářství pana Bočana. Frantíka vychovával děda Severýn, protože mu umřeli rodiče, když byl malý. Pan Bočan byl zlý a lakomý majitel hokynářství. Vlastnil zelenou knížku s tvrdými deskami, kam zapisoval, kdy co a komu dal na dluh.
Ale nebyl poctivý a částky falšoval a připisoval. Frantík na to přišel a rozhodl se, že tomu udělá konec a jednoho dne knížku panu Bočanovi z krámku ukradne.
Frantík napsal s dědečkem a opravářem aut Uvarovem výhružný dopis pro pana Bočana. Bylo tam psáno že mají jeho zelenou knihu a že to dají na policii když bude psát dál cifry které nemá. Schoval si ji do skrýše za kámen, ale dalšího dne, když se jí chce zbavit, zjišťuje, že knížka v zelených deskách se někam ztratila.Zjistí se pravda a totiž že pan Bočan opravdu lidi okrádal a teď je již všem jenom pro smích. Musí se proto z ulice odstěhovat.


Z TÉTO KNIHY VYPLÍVÁ, ŽE KRÁST A PODVÁDĚT SE NEMÁ, PROTOŽE PRAVDA TÉMĚŘ VŽDY VYPLAVE NA POVRCH.Hodnocení: (hodnotilo 31 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Poplach v Kovářské uličce Řezáč, Václav 500 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info