Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Divotvorný klobouk

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Divotvorný klobouk
 
Název díla: Divotvorný klobouk
Datum vložení: 8.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Studenti Strnad a Křepelka často sedávali v hospůdce u hostinského Barnabáše. Neměli peníze, a tak pili na dluh. Když byl dluh vysoký, odmítl jim hostinský dále nalít a chtěl po nich, aby zaplatili. Křepelkovi umřel dědeček, a tak pomyslel na dědictví, že by z toho mohl zaplatit dluhy. Místo peněz ale Křepelka dostal starý třírohý klobouk. Strnad dostal nápad, jak by mohli získat peníze a zároveň se mohl pomstít jeho strýci Koliášovi, který jej připravil o dědictví po matce. Hospodský se do plánu zapojil, protože chtěl dostat nazpět dlužné peníze. Křepelka šel za Koliášem, představil se jako kupec, a žádal ho o půjčku 300 zlatých na zakoupení kouzelného klobouku. Klobouk měl prodávat jakýsi Španěl (ve skutečnosti to byl Strnad), kterému se zjevil duch jeho dědečka a sdělil mu kouzlo klobouku. Kdo měl na klobouk hlavě, nemusel v hospodě platit. Když se Koliáš přesvědčil, že je to pravda a že si z něho nedělají legraci, klobouk koupil. Je byl zklamán, protože na jeho hlavě kouzlo klobouku nefungovalo. Nakonec se dozvěděl, že to byla na něj připravená past. Dozvěděl se proč a kým byl podveden. Strnad s Křepelkou zaplatili hostinskému dluh a zbylé peníze chtěl Strnad vrátit strýcovi. Ten však odmítl.

Životopis spisovatele: Václav Kliment Klicpera
Hodnocení: (hodnotilo 29 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info