Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tajná Sedma Zločin na železnici

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tajná Sedma Zločin na železnici
 
Autor: Enid Blytonová
Název díla: Tajná Sedma Zločin na železnici
Datum vložení: 27.5.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tajná sedma
Zločin na železnici
Napsala: Enid Blytonová


Sedm kamarádů ma spolek „Tajná sedma“. Jsou v něm Petr, Žaneta, Pamela, Barbara, Honza, Colin a Jirka. Scházejí se o prázdninách a zažívají dobrodružství. Spolupracují i s policií. Žaneta a Petr jsou sourozenci. Honza má sestru Zuzku, která chtěla být členem sedmy, ale oni ji nechtějí. Zuzka se svými kamarády založí spolek tajná pětka. Domluvily se spolu, že si z tajné sedmy udělají legraci. Honza je sledoval. Vyslechl, že ve staré stodole se scházejí tlouštík Dick a Lišák Tom. Honza jim uvěřil a předal zprávu svým kamarádům. Domluví se, že se tajně půjdou podívat večer do stodoly. Zuzka má radost, že bratra napálila. Stodola je rozpadlá budova. Jsou tam sovy a potkani. Kluci mají strach. Ve stodole se scházejí tři muži, kteří se domlouvají na nějaké tajné akci. Honza spadl do staré skříně a nemůže ven. Jirka volá na něj jejich heslo, a tak jej objeví muži. Myslí si, že jej poslal jejich přítel “Charlie Nezbeda“ dají mu vzkaz napsaný na lístku, aby jej předal Charliemu. Na lístku je napsáno něco o vagónech a výhybkách. Tajná sedma se sejde. Dají si dohromady všechny údaje. Rozhodnou se jednat. Zjistí, že na nádraží pojede vlak, který bude mít vagón naložený olověným zbožím. Tajně je pozorují a zavolají inspektorovi, že se na železnici krade. Přijede policie a muže zatkne. Tajná sedma má radost, že zabrání zločincům ukrást náklad. Domluví se, že poděkuji tajné pětce, že jim z legrace dali tak parádní případ.

Hodnocení: (hodnotilo 181 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info