Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Král tchoř

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Král tchoř
 
Název díla: Král tchoř
Datum vložení: 10.6.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kdysi v Čechách měly prý slepice v obcích svá území a svého kohouta, který je chránil a staral se o ně.
Kohouti se dozvěděli, že žáby si zvolily za svého krále čápa a rozhodli se, že chtějí také svého panovníka. Svolali tedy obecný sněm. Bohužel každý kohout chtěl nad všemi panovat, a tak se poprali. Jeden starý kohout jim řekl, že by si měli vybrat nějakého panovníka z ciziny a doporučil jim pana Tchoře. Kohouti tedy poslali pro tchoře. Tchoř slíbil, že jim zachová všechna práva a svobody, bude je chránit před luňákem, kunou i vrabci. Kohouti i slepice byli rádi, že mají tak mocného krále.
Bohužel dostal král Tchoř chuť na slepičí krev, a proto hledal na poddaných vinu, aby je pod touto záminkou mohl zakousnout. Povolal k sobě tedy nějakého pěkného kohouta, zeptal se ho, jestli něco cítí. Kohout odpověděl, že cítí smrad. Tchoř ho tedy zakousl. Povolal k sobě dalšího kohouta a dal mu stejnou otázku. Kohout uviděl svého druha a řekl, že cítí líbeznou vůni. Tchoř ho také zakousl. Král poslal pro dalšího kohouta, ten byl ale chytrý a králi řekl, že má rýmu. Král ho tedy propustil.

Životopis spisovatele: Karel Jaromír Erben
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info