Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kde je zakopán pes

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kde je zakopán pes
 
Název díla: Kde je zakopán pes
Datum vložení: 15.5.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jedná se o memoáromán a je považován za jeden z nejlepších dokumentů o životě disidentů za totality. Román poprvé vyšel roku 1987 v Kolíně nad Rýnem, u nás až v roce 1990. Je psán formou deníku a má dvě dějové roviny. V první rovině se Pavel Kohout seznamuje se svou druhou ženou, se kterou se oženil. Soustřeďuje se na osobní a rodinné prožitky, popisuje tu život jezevčíka Edy. V druhé rovině Pavel Kohout čtenáři přibližuje pobyt na Sázavě po nuceném vystěhování z Hradčan. Zde jsou hlídáni StB, jsou vyslýcháni a je na ně vyvíjen psychický nátlak. Kohout byl jednou z prominentních osobností pro policii. Akce StB vrcholí otrávením psa a pokusem o vraždu jeho manželky. Cílem těchto činů je přimět Pavla Kohouta, aby požádal o policejní ochranu. V knize se seznamujeme i s ostatními disidenty a s okruhem lidí kolem Charty 77. Mnoho z nich jezdili ke Kohoutovým na návštěvy. Román končí odjezdem Pavla Kohouta do Rakouska. Po roce se chce Kohout vrátit, ale není to možné.
Obě časové roviny splývají; Kde je zakopán otrávený jezevčík se čtenář doví a doví se i to kde byl zakopán pes atmosféry útlaku, beznaděje a absurdnosti totalitního režimu.Životopis spisovatele: Pavel Kohout
Hodnocení: (hodnotilo 42 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info