Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Srpnová neděle

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Srpnová neděle
 
Autor: František Hrubín
Název díla: Srpnová neděle
Datum vložení: 15.5.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává během jednoho dne, od rána do půlnoci u jihočeského rybníka. V srpnovém nedělním odpoledni zde vládne na první pohled pohoda a klid. K třeboňskému rybníku Hejtman přijíždí rekreanti z Prahy. Postupně se v knize odkrývají příběhy postav. Poštmistra z Písečné, který s několika lidmi věší lampióny na večerní zábavu, sledují manželé Vachovi. Vachovi přišli o živnost, o velké cukrářství, a proto taky nesouhlasí s tehdejší dobou. Každý se baví o svém a spíše pomlouvají okolí. Paní Vachová žárlí na paní Mixovou, stále přitažlivou dámou. Pan Mixa stále pracuje a tak paní Mixovou těší, že se líbí ctitelům, v poslední době redaktorovi Morákovi. Paní Mixová je tu s neteří Zuzkou. Morák je zneuznaný básník, je skeptický a pociťuje na sobě velkou křivdu. Autor nám ukazuje svět vzájemně odcizených lidí. Lidé se cítí osamoceni, protože jim život nedal to, co by je maximálně naplňovalo. Lidé se cítí ukřivděni životem.

Hodnocení: (hodnotilo 46 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info