Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Červený trpaslík: Pozpátku

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Červený trpaslík: Pozpátku
 
Autor: Bob Grant
Název díla: Červený trpaslík: Pozpátku
Datum vložení: 11.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
"Pozpátku" je poslední, čtvrtou, knížkou Červeného Trpaslíka. Knížka je psaná podle stejnojmenného sci-fi sitcomu. V knížce jsou i pasáže, které se v televizním vydání vůbec nevyskytly.
Dave Lister umřel na infarkt. Jeho kamarádi ho dopravili na Zem, aby se vyléčil jednoduše tím, že od-stárnul, protože na této verzi Země ubíhal čas pozadu. Osm let před propuštěním, ale Lister je zavřen do vězení a samozřejmě neví proč, protože se to ještě nestalo.
Když se konečně sejde s kamarády, zjistí, že si odpykával osmiletý trest za vraždu člověka, kterého ve skutečnosti zabil Kryton. Po tomto šokujícím zjištění Kryton bez dovolení ostatních se schová. A částečně i kvůli tomu nedokázali dostartovat a museli na pozpátku jdoucí Zemi zůstat ještě deset let. Ze země se nakonec dostaly i přes četné problémy, protože Kocour s Listerem prožívali pubertu pozpátku.
Jenže ve vesmíru čekalo nepříjemné překvapení a to, že jejich mateřská loď, Červený Trpaslík, zmizel. Dozvídají se, že ho unesli mechaničtí zabijáci, agonoidi, ale nevědí že androidi čekají jen na to, až se tam objeví Lister, aby si jeho zabíjení mohli pořádně užít, protože je poslední člověk. Naštěstí se jim podaří uniknout za pomoci dvojníka Rimmera, Eso Rimmera, který za ně, jako později i Rimmer a Kryton, položí život. Kosmik se potom dostává do svízelné situace, z které vede jen jedna cesta…

Knížka se mi moc líbila. Je zábavná a je asi nejlepší, co se vtipu týče, ze všech knížek Červeného Trpaslíka. Bohužel jsem ji měl rychle přečtenou (3 dny).Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info