Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nejprotivnější holka ze školy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nejprotivnější holka ze školy
 
Autor: Enid Blytonová
Název díla: Nejprotivnější holka ze školy
Datum vložení: 1.7.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Elizabeth Allenová je desetiletá dívka žijící s rodiči a vychovatelkou slečnou Scottovou. Protože je jedináček a rodiče jí plní všechna přání, je rozmazlená a sobecká. Rodiče ji proto pošlou do internátní školy pro chlapce a děvčata Whyteleafe. Elizabeth se do školy nechtělo a proto slíbila, že se bude chovat tak hrozně, že ji sami vyloučí a bude se muset vrátit domů. Ve škole mají společnou pokladnu, kam každý žák musí odevzdat všechny své peníze. Žáci se také dělí o své jídlo z balíčků od rodičů. Každý týden se v tělocvičně koná shromáždění všech žáků, kterému předsedají Rita a William spolu s porotou. Zde se projednávají všechny připomínky k žákům a rozdělují se peníze z pokladny. Každý žák dostává 2 libry, kdo potřebuje peníze navíc, musí o ně požádat předsedu a porotce. Elizabethyno chování se projednává na každém shromáždění. Elizabeth si marně hledá nějakou kamarádku, až později se spřátelí s Joanou, děvčetem, o které nemají zájem rodiče. Ve škole ji začne bavit kreslení, jízdy na koni a hraní na klavír. Také pomáhá Johnovi se zahradou a Harrymu s králíčky. Elizabeth se rozhodne chovat slušně a věří, že ji potom spíše na konci semestru pošlou domů. Elizabeth připraví Joaně skvělé narozeninové překvapení a udobří ji s matkou. Na shromáždění na konci prvního semestru se Elyzabeth rozhodne, že ve škole zůstane, z čehož mají všichni velkou radost.Hodnocení: (hodnotilo 22 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info