Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Atlantis - zmizelý kontinent

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Atlantis - zmizelý kontinent
 
Autor: Reinhard Habeck
Název díla: Atlantis - zmizelý kontinent
Datum vložení: 1.7.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tuto knihu napsal Reinhard Habeck, který zde píše o nejzajímavějších teoriích o hledaném Atlantisu. Jeho vědomosti, které posbíral studiem tohoto ostrova sepsal. Přesvědčuje, že Platónova zpráva o rozkvětu a zániku ostrovního kontinentu, snad přeci nebyla jen pouhým výmyslem. Zprávu Platón napsal v letech 427-347 př. Kr., ale jeho Atlantida je odhadována na 2350 let př. Kr, protože sám Platón Atlantidu nezažil, ale čerpal z pramenů, které odůvodňuje jako naprosto pravdivé, a toto tvrzení několikrát zdůrazňuje. Píše, že obyvatelé Atlantidy měli mocné vojsko, vysoce rozvinuté zemědělství, těžili kovy, svůj jazyk zaznamenávali písmem. Vědci se i domnívají, že byli tak vyspělí, že znali základy medicíny. Na druhé straně je mnoho odpůrců, kteří Atlantidu nepovažují za skutečnou. Ale to považovali i Tróju. Když přišel německý archeolog H. Schliemann s myšlenkou, že Iliada a Odysea vypráví o městu, které skutečně existovalo, lidé se mu smáli. Ale jemu se skutečně podařilo ,,nemožné“ – nalezl slavnou Tróju. A není Trója Atlantida? Autor nakonec píše, že Atlantida byla něco víc než si dokážeme představit.

Další
Nakladatelství: NS Svoboda
Rok: 2007Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info