Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tadeáš a hradní tajemství

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tadeáš a hradní tajemství
 
Autor: Jaromír František Palme
Název díla: Tadeáš a hradní tajemství
Datum vložení: 10.7.2008
Referát vložil: carollka94

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tadeášův otec vyrábí hudební nástroje a maminka, Tadeáš a Klára na ně hrají. O prázdninách přijeli na starý hrad. Tam Tadeáše přivítal modrý pes, který patřil panu Kočičkovi. Na hradě strašil pan Božek. Jednoho dne jim ukradli trumšajt. Měl ho pan Božek a ten potom hrál s Tadeášem a jeho rodinou na vystoupeních. Jednou na hrad přijel Tadešův bratranec Kosťa. Pes vymyslel že budou hledat předměty. Šli na půdu a našli zrdcadlo. Kosťa do něj spadl a ostatní za ním skočili. Objevili se na hradě, ale o pár století dřív. Když tam žil cyprián z Libuňky. U vchodu potkali dceru cypriána Kuňku. Cyprián chtěl, aby s ním hráli kostky, ale prohráli a cyprián je dal do hladomorny. Pes našel tajnou cestu, kde bylo další zrdcadlo. Tím se vrátili domů. Další den přijeli pro Kosťu rodiče a odjeli s ním. Prázdniny končily a rodina se musela vrátit do Prahy.

Hodnocení: (hodnotilo 61 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info