Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jirkova zázračná medicína

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Jirkova zázračná medicína
 
Autor: Roald Dahl
Název díla: Jirkova zázračná medicína
Datum vložení: 27.9.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Obsahem této knížky je příběh o osamoceném klukovi jménem Jirka Chorý, který se nudil, protože je sám bez sourozenců a bydlí s rodiči na farmě, která je vzdálená na míle daleko od vesnice.
Jednou jeho maminka odjela na nákup do vesnice a tatínek pracoval na poli a nechali ho tam s babičkou samotného. Jelikož babička bylo protivná a nevrlá, tak se Jirka rozhodl, že jí místo jejího obvyklého léku vyrobí svojí speciální medicínu. Všechno co mu „přišlo“ pod ruku dával do velkého hrnce a potom to dal všechno vařit.
Když babička spolkla medicínu začala se nafukovat a vyrostla až ven ze střechy. Když to uviděli tatínek s maminkou, nevěřili svým očím. A tatínek v tom viděl velké bohatství a chtěl, aby tuto medicínu Jirka vyráběl ve velkém množství, které by prodávali, aby zbohatli.
Medicínu, kterou Jirka vyráběl, měla pokaždé jiné účinky. Nakonec přišli na medicínu, která zmenšovala a které se babička napila. Ale napila se v takovém množství, že ze světa vymizela úplně. Nejdříve z toho byla maminka smutná, ale pak si uvědomila, že babička všechny tak trochu doma otravovala. A nakonec řekla: „No myslím, že všechno zlé je k něčemu dobré.“
Jirka se ze všeho co se dnes stalo pořád ještě třásl a uvědomil si, že se stalo něco fantastického a že se dotkl kouzelného světa.Životopis spisovatele: Roald Dahl
Hodnocení: (hodnotilo 196 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info