Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Včelař

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Včelař
 
Autor: Jan Drda
Název díla: Včelař
Datum vložení: 28.10.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V povídce Včelař je hlavní postavou pan řídící Havlík, který ve svém domě ukrývá tři uprchlíky před Němci.
Když ale kolem vesnice projíždějí šedivá auta, u kterých jejich řidiči postávají a předstírají, že opravují motor, je jim to podezřelé. Proto hned tu noc dva Havlíkovi hosti chalupu opouští a jdou do lesa na Třemešnici, zůstává jen telegrafista. Když jsou druhý den slyšet výstřely, tak odejde i on, jen poprosí pana Havlíka, aby mu tu schoval svůj přístroj. Nato je z vesnice slyšet křik oznamující, že tam jsou Němci. Pan Havlík spěšně zavře kufřík s přístrojem a nato provede to, co již dlouho nacvičoval. Vloží kufřík do zad jednoho z úlů a zavře ho, aby nebylo nic poznat. Jen anténu, sice skrytou, ale nechá ji na hrušni. Potom příjíždějí Němci. Mají podezření, že se tam ti muži ukrývali. vyptávají se pana Havlíka, ale ten jim odpovídá, že o ničem neví. Když ale objeví anténu na stromě, tak začnou pana Havlíka mlátit a kopat, aby mluvil. Nakonec mu převrhnou úly. Podrážděné včely je ale napadnou a samy si na klečícího pana Havlíka sednou. Gestapáci na něj volají, aby nechal toho divadla. Když ale nevstává, dvakrát na něj vystřelí. Pan Havlík padne k zemi, ale stačí ještě symbolicky vyndat z hromady medu a pláství včelí královnu.Hodnocení: (hodnotilo 62 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info