Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sestra Alena

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Sestra Alena
 
Autor: Marie Pujmanová
Název díla: Sestra Alena
Datum vložení: 29.5.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Alena je zdravotní sestrou v pražské nemocnici. V nemocnici se setkává s redaktorem Františkem. Jeho stav je velmi vážný. Při operaci je mu odebrána ledvina a je připoután na lůžko. Jeho organismus velmi zeslábl. Jediný, kdo mu pomáhá překonat tuto životní tragédii je mladá Alena. Neustále se na Alenu vyptával, počítal si čas, kdy by měla za ním přijít. František se do Aleny zamiluje. I Aleně je František velmi sympatický, ale především ho lituje. Když se jeho zdravotní stav zlepšil, byl propuštěn domů. Za čas se vezmou a jsou spolu šťastní. Alena si je vědoma, že si bere člověka, který na tom zdravotně není dobře a kterému lékaři nedávají mnoho nadějí. Nebere si ho z lítosti, ale má ho upřímně ráda. Šťastné manželství ale trvá pouhé tři měsíce, po tom se Františkův stav opět zhorší, lékaři mu nemůžou odebrat druhou ledvinu a František umírá.

Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info