Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Veronika prostě Nika

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Veronika prostě Nika
 
Autor: Jaromíra Kolárová
Název díla: Veronika prostě Nika
Datum vložení: 29.5.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Knížka vypráví o dívce Veronice, která má spoustu bláznivých nápadů. I když není hloupá, zajímá ji všechno možné, jenom ne učení. Často se dostane do nepříjemných situací, ale díky své upovídanosti ze všech celkem v pořádku vyklouzne. Nejvíc na její nápady doplácí bratr Martin. Do jejich domu se přestěhuje Tomáš, který se skamarádí s Martinem. Veronika je mu se svou povahou protivná a kde může, dá ji to najevo. Tomášovi rodiče odjeli na nějakou dobu jako lékaři do Afriky a o něho se stará prababička. Veronika chová doma v pokoji myši, morče, želvu a křečka a má kvůli tomu s rodiči dost nedorozumění. Marně touží po psu, rodiče ji to nechtějí povolit. Její láska ke zvířatům se jí ale málem stane osudnou. Nechá se nalákat od neznámého muže, že ji pomůže večer chytit křečka. Veronika mu uvěří. V poslední chvíli ji zachrání Martin s Tomášem. Nika to odnese pouze odřeninami a zlomenou nohou. Z člověka, kterému Nika uvěřila, se nakonec vyklubal nebezpečný násilník a je policií usvědčen.


Hodnocení: (hodnotilo 69 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info