Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Věčná Ambra

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Věčná Ambra
 
Autor: Kathleen Winsorová
Název díla: Věčná Ambra
Datum vložení: 28.10.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Věčná Ambra: Děj se odehrává v Anglii převážně za doby vlády Karla II. Ambra je chudá dívka, která je ale výjimečně krásná. Když tedy jednou do její vesnice přijedou tři šlechtici, mezi nimi i lord Bruce Carlton, rozhodne se, že s nimi odjede do Londýna za lepším životem. Okamžitě se také do lorda Carltona zamiluje a zamane si, že se stane jeho ženou. Bruce se s ní v Londýně ale odmítá oženit a odjíždí do Ameriky. Ambra se mezitím, co se na něj rozhodne čekat, než změní názor na svatbu, stihne několikrát vdát, začne hrát v divadle, což se v tehdejší době považuje za nehorázné, dostane se i do vězení pro dlužníky; ale vždy, když se Bruce na nějaký čas vrátí do Anglie, doufá ve svatbu s ním. Předpokládá, že jí k tomu pomůže narození jejich syna, ale ani to Bruce nepřesvědčí. Různými cestami si prošlapává cestu ke dvoru, kde využívá své krásy a stane se milenkou samotného krále Karla II. Přesto stále doufá, že snad jednou by se mohla stát lady Carltonovou. Po překonání morové epidemie, kdy se s Brucem vzájemně ošetřují, v ní vzkvétá naděje, ale ani toto nic nezmění. Jak se Ambra totiž později dozví, Bruce se v Americe oženil. Protože Ambřina popularita u krále stále stoupá, znelíbí se mnoha lidem u dvora. Ti, když se dozví o jejím tajném přání vdát se za Bruce, namluví jí, že lady Carltonová zemřela. Ambra ve své obrovské zaslepenosti láskou tomu uvěří a vydává se do Ameriky. Pravda ovšem je, že lady Carltonová stále žije a že si to na Ambru celé připravili, aby ji odstranili z cesty...
V knížce se dají dobře pochytit praktiky lidí u dvora, myšlení tehdejší společnosti a i některé důležité události v tehdejším světě, jako je například velký požár v Londýně.

Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info