Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Madynka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Madynka
 
Název díla: Madynka
Datum vložení: 8.11.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ilustrovala Jarmila Marešová


Příběh v této knize je ze současnosti. Vypráví o sedmileté, zlobivé Markétce, které říkají Madynka.

Hlavní postava knížky je prvňáček Madynka. Dívka je velmi nápaditá a vše musí vyzkoušet.
Madynka začala chodit do první třídy kde se jí velice líbilo. Madynka byla velmi neposedná a vyváděla samou neplechu. Jednoho dne přišla Madynka ze školy bez jedné boty nebo s flekem na šatech od inkoustu. Vše svedla na svého kamaráda Richarda, jako vždy před tím. Až od paní učitelky se maminka dozvěděla, že žádný Richard k nim do třídy nechodí. Maminka pochopila, že Richard existuje jen v Madynčině fantazii.Citát:
„To dítě dostane nápad dřív, než řekneš švec,“ říká maminka a je to svatá pravda.Životopis spisovatele: Astrid Lindgrenová
Hodnocení: (hodnotilo 31 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Madynka Lindgrenová, Astrid 227 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info