Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kukly

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kukly
 
Autor: John Wyndham
Název díla: Kukly
Datum vložení: 10.12.2008
Referát vložil: Sign

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj knihy se odehrává na post-apokalyptické Zemi. V jedné vesnici na ostrově Newf (pravděpodobně New found land), v jedné vesnici, žije několik dětí u kterých se vyskytla neobvyklá schopnost: telepatie. Děti (David, Rosalinda, Petra, Michael, Sally, Katherin a další) jsou schopny domlouvat se myšlenkami. Bohužel ale celá vesnice je velmi nábožensky založená a proto postihuje každou, byť sebemenší, odchylku od normálu nebo mutaci.
V tomto světě se však „odchylky“ vyskytují často a proto musí farmáři často zabít svůj postižený dobytek, či spálit úrodu. Skupina dětí se proto snaží co nejvíce ukrýt, že mají tuto výjimečnou schopnost. Daří se jim to až do doby, kdy je Davidovi (chlapci, který celý příběh vypráví) osmnáct let.
Když je tato schopnost prozrazena, musí David se svojí mladší sestrou Petrou a kamarádkou Rosalindou uprchnout do hraniční země, pásma, kde odchylky nejsou neobvyklým jevem, kde žijí divocí lidé, kteří se živí tím, že kradou jídlo lidem z vesnice. David, Petra a Rosalinda jsou pronásledováni velkou skupinou dobrovolníků, kteří se je snaží chytit a poté popravit. V jedné skupině ze sousední vesnice je i jejich přítel Michael, který se je snaží svést ze správné stopy, ale moc se mu to nedaří. V druhé skupině z Davidovy vesnice je i otec Davida a Petry.
Tři pronásledovaní utíkají do vesnice uprostřed hraniční země a při cestě se jim povede navázat skrz Petru myšlenkový kontakt s lidmi ze vzdálené země jménem Zealand (nejspíše Nový Zéland). Ti se je vypravují zachránit.
Když pronásledovaní dorazí do vesnice, druhého dne tam přiletí podivuhodné plavidlo lidí ze Zealandu, zrovna když probíhá boj mezi lidmi z Davidovy bývalé vesnice a lidmi z hraniční země, a pokouší se telepatické lidi odvézt…

Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info