Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mág-Učedník

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Mág-Učedník
 
Autor: Raymond Elias Feist
Název díla: Mág-Učedník
Datum vložení: 23.12.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pug, sirotek dorůstající v malé pevnosti Crydee, se stal učněm mága Kulagana. Pugovi dělá magie problémy a prakticky vůbec mu nejde. Jednou se mu ale díky skrytým magickým vlohám povede zlikvidovat pár trolů a tím zachránil princeznu Carlinii a za to získat velké jmění a pozemky. Jednou Pug spolu se svým přítelem Tomasem, který je druhým pilířem příběhu, nacházejí loď rozbitou o skaliska poblíž města. Pug najde v útrobách rozbité lodi svitek, který tam zanechal Tsuranský mág. Naštěstí Tully, letitý kněz z Crydee přečte myšlenky jednoho Tsuranského vojáka, který se stihl zachránit z lodi (jako jediný) a událostí vlastní trhlinové války začínají nabírat na obrátkách. Vévoda Borric má podezření, že nepřátelští Tsurané mapují zemi a chystají se zaútočit. Povolává na radu elfy. Tomas se při poradě bláznivě zamiluje do elfí královny. Poté se Pug zamiloval do princezny Carline. Poté vévoda Borric spolu s mágem Kulaganem, Pugem, Tomasem, princem Aruthou a pár vojáky pořádají výpravu do Krondoru žádat o vojenskou podporu. Cestou jsou napadáni Bratrstvem Temné stezky. Již jsou skoro všichni mrtví, když je najde v jeskyni družina trpaslíků v čele s Dolganem a jeho syny. Dolgan navrhuje cestu na druhou stranu hor skrz systém starých chodeb. Všichni souhlasí, a vyrazí. Téměř na konci jeskyně je ale družina napadena Zlortem.Téměř všichni uniknou, ovšem Tomas zůstane oddělen od družiny a ztrácí se hluboko v dolech. Zbytek družiny šťastně vyvázne a vydá se do Krondoru. Trpaslík Dolgan se vrátí do dolů, aby našel Tomase. Nalezne ho spolu se zlatým drakem, který umírá. Drak zemře a zanechává po sobě mocné dary. Trpaslík obdrží Tholinovo kladivo a Tomas pak tajemnou zbroj s vyobrazením zlatého draka, zlatý meč a také zlatou helmu. Díky této zbroji se pomalu mění v poloboha - Valheruem.
Pug spolu s vévodou Borricem musí na cestě do Krondoru zakotvit u ostrova opleteného legendami - u ostrova Macrose černého. Při opravě lodi Pug potká záhadného muže a ten jim pomůže dopravit loď. Až poté co vyrazí dál si všichni uvědomí že to byl sám Macros Černý. Když družina konečně dorazí do Krondoru, zjistí, že princ z Krondoru jim na přímý rozkaz krále nemůže poskytnou pomoc. Vydají se dál až do královského města Rillanonu, kde zjistí, že král je šílený. Odmítá jim poskytnout pomoc. Náhlá zpráva o zničení několika posádek na západě ho rozruší a dává Borricovi do rukou Západní armádu. Pug odjíždí spolu s Borricem a Kulaganem do ležení. Při odvážném pokusu o prozkoumání nepřátelského tábora je Pug zajat a odveden na domovskou planetu Tsuranů - Kelewan. Z Tomase se mezitím stává nejlepší bojovník který chodil po povrchu země. Dostává se do Elvandaru a znovu spatří elfí královnu do které je bláznivě zamilovaný. Princ Arutha odvážně brání pevnost Crydee a odráží nepřátelská vojska. Přichází zima a Tsurané se stahují. Tomas přebývá v Elvandaru. Pug je zajatcem a jeho další osud je neznámý.Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info