Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Historička

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Historička
 
Autor: Elizabeth Kostová
Název díla: Historička
Datum vložení: 2.2.2009
Referát vložil: kubejda

 

squareVClanku:
id='square-ir'
HISTORIČKA - spisovatelka Elizabeth KOSTOVÁ

Tento příběh je napsán ve 2O. století a sahá až do doby středověkého vládce Drákuly - valašského šlechtice Vlada Trapese Narážeče, který obnovil několik hradů a také hrad Agres, vybudoval velkou knihovnu a archiv, získal tajemství o nesmrtelnosti od mnichů v SAINT -MATHIE-ORLIENTAUES u MONTPELIÉR, kam jezdil každých l6 let vždy v květnu. Jeho dračí řád měl ve znaku okřídleného draka s roztaženými křídly a dlouhým zakrouceným ocasem a v drápech držel korouhev s nápisem DRÁKULA a představoval mapu, kde byl hrob Drákuly. Tento znak byl vryt do záhadných knih, které potom nacházeli jeho vyvolení, následovníci.
Jednou se Paulovi dostane v knihovně do ruky tajemná kniha s prázdnými stránkami a uprostřed s drakem. Jde ji ukázat svému konzultantovi profesoru Rossimu, který mu sdělí,
že jí také má a ještě mu předal několik dopisů, které byly adresovány "Mému milému nešťastnému následovníku." Dále měl ještě u sebe rozpracovanou knihu "DUCH - přízrak v amfoře, ve které uváděl všechna bádání, která učinil, aby tak ulehčil práci svému následovníku, který bude v jeho zjištěných bádáních pokračovat když už on nebude moci.
Když večer od profesora odcházel, uviděl před jeho okny černý mrak, jako přízrak a druhý den se dozvěděl, že profesor Rossi zmizel. Po tomto zjištění, že profesor Rossi zmizel, šel do knihovny, aby o Drákulovi něco zjistil a tam se setkal se studentkou Helen, která je dcerou Rossiho. Když to Paul zjistil, začali spolu pátrat po jejím otci a to nejprve v tureckém Istanbulu, pak v Maďarsku a Bulharsku.
Po dlouhé době objevili Drákulův hrob- Sarkofág, byl prázdný, ale ve vedlejší místnosti byl ještě jeden Sarkofág ve kterém byl polomrtvý Rossi, protože se stal upírem, museli ho
zabít stříbrnou dýkou. Po celou tu dobu co spolu cestovali, se do sebe zamilovali a odletěli do Ameriky. Tam se jim narodila dcera. Žili spokojeně až do doby, kdy se Helen začala chovat divně a to proto, že věděla, že už byla dvakrát uštknuta upírem a bála se třetího uštknutí, tak v domnění, že se vše zlepší, Paul zakoupil letenku a odletěli společně do kláštera
Saint-Mathieu ve Francii. Tam ale Helen jedné noci skočila ze skály, byla sledována upírem, který si myslel, že je mrtvá. Ona nezemřela, ale ze strachu co udělala se nevrátila k rodině a skrývala se. Sledovala Paula a dceru, jak žijí, dceři psala dopisy, které nikdy neodeslala.
V roce l972 když bylo dceři l6 let, našla v otcově knihovně záhadnou prázdnou knihu uprostřed s dračím znakem. Otec jí začal vyprávět příběhy, jak knihovník měl smrtelnou
autonehodu a druhý den byl viděn, záhadné úmrtí kocoura Rembrandta, a nalezení přítele Rossiho, který před jeho dveřmi kanceláře byl nalezen mrtev. Byly to záhady, v jejichž popředí stál Drákula.
Dále dceři vypráví, jak se seznámil s Novým zákonem z r. l52O - Dračí řád, dále s Gardou půlměsíce, to byli odpůrci Dračího řádu, jehož členy byli jeho přátelé Turgut a Selim.
Jednoho dne se Paul vydal s dcerou k příteli, kterému svěřil své tajemství a požádal ho, aby zajistil dceři doprovod a odvoz domů. Když se dcera ráno vzbudila, otec zmizel.
Přítel otce zajistil studenta Barleyho, který jí odvezl domů. Domů ale nešla e vrátila se na nádraží a odjela hledat otce. Když to student Barley viděl, jak se vrací, slíbil jí,
že jí pomůže otce hledat. Při cestování se do sebe zamilovali. Když konečně dorazili do krypty kláštera, tak tam skutečně otce našla živého, tam také vešel Drákula, který řekl otci, že byl nejodhodlanější ze všech a ať jde sním a nechá dceru odejít, že mu poskytne vědění na dalších deset tisíc životů. V tom ale vchází žena a střelí na Drákulu, který padá a rozpadá se v prach.
Tam se všichni sešli a společně ještě žili asi 10 let, než Helen zemřela.

Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info