Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

ZACHRAŇME KLIMA Ještě není pozdě

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > ZACHRAŇME KLIMA Ještě není pozdě
 
Autor: Nick Reimer a Toralf Staud
Název díla: ZACHRAŇME KLIMA Ještě není pozdě
Datum vložení: 2.2.2009
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Autor této knihy T. Staud vystudoval žurnalistiku a filozofii a dnes píše pro Greenpeace Magazin. Druhý autor N. Reimer je diplomovaný inženýr se zaměřením na problematiku energetiky. Tito dva autoři píší v knize, jak může k záchraně klimatu přispět každý z nás a vyjmenovávají opatření a návrhy jak zlepšit stav naší planety a naše chování k ní.
Tato kniha se zaměřuje na např. bezpečnostní opatření vypouštění CO2 do ovzduší. Představuje zde reálné návrhy, které ovšem politika přehlíží. Nikdo neví, proč se s tím ještě nezačalo. Dále např. o slunečních elektrárnách, které sice dokáží udržet pouze 25% slunečního záření, ale i tak by jsme dokázali s tímto žít. Dále např. výroba aut s nízkou spotřebou, nebo méně létat a další. Samozřejmě problém je i v ekonomice.
Především, co se týče čísel je tato kniha o to zajímavější. Např. průměrný Čech vyprodukuje 12,5 tuny oxidu uhličitého ročně! Do roku 2050, proto musíme snížit na méně než dvě tuny! A jak píší autoři: Pokud chceme klima zachránit, musíme konečně jednat. Teď hned.

Další
Nakladatelství: Euromedia Group, k. s. – Knižní klub
Rok vydání: 2008

Ukázka z knihy
Generátory se proto nikdy nezastaví. Tak se sluneční energie jako generátor elektřiny stává spolehlivým, předvídatelným zdrojem, který by v budoucnosti beze všeho mohl nahradit konvenční uhelné a jaderné elektrárny.

Hodnocení: (hodnotilo 62 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info