Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Maharal-tajemství talismanu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Maharal-tajemství talismanu
 
Název díla: Maharal-tajemství talismanu
Datum vložení: 14.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Literární zpracování scénáře ke stejnojmenému filmu a tv seriálu. Jménem Maharal býval nazýván slavný pražský rabín Löw, stvořitel Golema, kterýpodle jedné legendy pomohl ukrýt poklad císaře Rudolfa 2.
Dobrodružný příběh s detektivní zápletkou čtenáře nejprve seznámí s několika historickými postavami a naznačí tajemství, které obestírá tajemný talisman a vzácnou knihu-zřejmě skutečné historické předměty-otevírající cestu k legendárnímu pokladu. Nečekané objevení dávno zmizelé knihy odstartuje napínavou honbu za pokladem, která se odehrává na reálných a tajuplných místech současné Prahy, na hradě Zvíkově, ale také uvádí do chodu děje magické a nadpřirozené.Hodnocení: (hodnotilo 57 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info